Jesteś tutaj:
Strona główna - Spotkania
Spotkania
Kolędowanie w Jędrusiu 14.01.2026r
Kolejny już raz w KST Jędruś zorganizowano kolędowanie a wirtuozem gitary i śpiewu był Mariusz zaprzyjaźniony z Jędrusiem . Zaproszeni na kolędowanie przybyli goście, zaprzyjaźnieni z Jędrusiem przyjaciele z SST Szafran i CHST Feniks którzy z Jędrusiami tworzyli chórki. Było to bardzo fajnie spędzone popołudnie i każdy mógł się wykazać swoim talentem muzycznym. Podniosłe wydarzenie i nastrój jeszcze trwał świąteczny.
Karnawałowy Koncert w NOSPR 17. 01.2026r
Był to wspaniały wieczór który pokazał jak wielką moc ma muzyka która jednoczy, zachwyca i zostaje w sercu na długo. Zaproszenie na ten wspaniały koncert było imienne z osobą towarzyszącą od Prezydenta miasta Katowic. Dziękujemy pięknie.
Koncert Harmonijkowy SST Szafran 24.01.2026r
W sobotę w godzinach popołudniowych mogliśmy uczestniczyć w koncercie harmonijkowym a tym który uświetnił nam ten dzień był Mariusz z Olkusza, organizatorem było SST Szafran. Mogliśmy wysłuchać szerokiego i różnorodnego repertuaru na harmonijce ustnej a były to pastorałki i kolędy, jazz i blues, piosenki Zbigniewa Wodeckiego i ballady Leonarda Cohena oraz inne . Był to niezapomniany wieczór i utalentowany wykonawca.
IV Abstynencki Bal Przebierańców Praszka 07.02.2026r
W sobotę odbył się już kolejny raz bal przebierańców który zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatywa Wobec Zagrożeń KA Praszka a cała impreza odbyła się na sali balowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rudnikach. Z naszej strony w zabawie wzięli udział Andrzej z żoną Brygidą i bardzo dobrze się bawili we wspaniałym towarzystwie, wynosząc z imprezy niezapomniane wrażenia.
Karnawałowa Fiesta Miasto Ogrodów 11.02.2026r
Mieliśmy wielką przyjemność wziąć udział w koncercie Muzyka Słońca i Pasji, hiszpańskich kompozytorów. Wykonawcami utworów byli soliści polskich jak i zagranicznych scen operetkowych a podkład muzyczny to pianiści którzy ukończyli Katowicką Akademię Muzyczną. Była to uczta dla ucha.
Tłusty Czwartek w Jędrusiu 12.02.2026r
Tradycyjnie w czwartek odbyło się spotkanie Jędrusiów przy pączku. Było to fajne sympatyczne spotkanie w gronie radosnych osób z wielkim poczuciem humoru. Mogliśmy spokojnie porozmawiać, cieszyć się spotkaniem i powspominać osoby których już z nami niema.
Msza Św. z okazji 37- rocznicy KST Jędruś 21.02.2026r
W sobotę w godzinach popołudniowych odbyła się msza św. w kościele p.w Św. Józefa w Załężu. Członkowie oraz sympatycy stowarzyszenia uczestniczyli w mszy w intencji stowarzyszenia Jędruś oraz ich zmarłych członków a po zakończeniu udaliśmy się do pobliskiej kawiarenki na ciastko i kawę. Było to bardzo miło spędzone popołudnie w gronie przyjaciół.
Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze KST Jędruś w dniu 25.02.2026r
W w/w dniu odbyło się w siedzibie KST Jędruś Walne zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze. Walne przyjęło sprawozdania finansowe i merytoryczne z działalności, udzielono wotum zaufania Zarządowi i udzieliło absolutorium Komisji Rewizyjnej.
Dzień Kobiet i Urodziny Kazimierza 4.03.2026r
W powyższym dniu obchodzono dwa w jednym w pierwszej części panowie obdarowali panie kwiatami i słodkim poczęstunkiem bo z wyprzedzeniem obchodzono Dzień Kobiet a w drugiej części nasz kolega obchodził swoje urodziny 65 lat i z tej okazji było odśpiewane sto lat i wręczono prezent od wszystkich uczestników imprezy. Było to bardzo uroczyste spotkanie.
Urodziny Urszuli Kobier 18.03.2026r
Obchodzono 75- te urodziny Urszuli zastępcy prezesa z opóźnieniem ale było to spotkanie wśród bliskich osób z KST Jędruś z którymi przebywa w stowarzyszeniu przez swoją długoletnią przynależność. Było gromkie sto lat, gratulacje i kwiaty a także okazały pyszny tort i inne smakołyki, były wspomnienia i niejedna łezka wzruszenia. Ulka dobrze że jesteś .
Spotkanie Wielkanocne 25.03.2026r
W siedzibie KST Jędruś odbyło się spotkanie członków i zaproszonych gości z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przy tradycyjnym jajeczku. Były to wspaniałe chwile spędzone w gronie bliskich osób i złożenie sobie życzeń.
Spotkanie Wielkopostne SRA Itaka Miasteczko Śl 26.03.2026r
W Miejskim Ośrodku Kultury Miasteczko Śl odbyło się spotkanie społeczności abstynenckiej z regionu śląskiego aby duchowo przeżywać przedświąteczny czas w gronie przyjaciół i znajomych . Były występy zespołu regionalnego, przedstawiono poezję i pieśni związane ze zbliżającymi się świętami i w tym wiosennym nastroju prowadzono rozmowy przy słodkim poczęstunku.
Spotkanie Wielkanocne RZSA Woj.Śl 29.03.2026r
W Klubie Abstynenta Piątka odbyło się spotkanie wielkanocne na które zaproszono przedstawicieli stowarzyszeń abstynenckich z regionu śląskiego. Tradycyjne Jajeczko jest okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń, rozmów i wspomnień minionego roku.
Ogólnopolski Dzień Trzeźwości KST Jędruś 30.03.2026r
Dzień Trzeźwości zorganizowany był w siedzibie KST Jędruś i od godziny 10,00 - 19.00 odbywał się dyżur osobisty i telefoniczny, można było zasięgnąć porady i otrzymać informacje na temat nałogów. Dyżur prowadziły osoby które mają długoletni staż abstynencki i też są po szkoleniu "Pierwszy Kontakt". Przeprowadzono też konkurs rysunkowy uczniów załęskich szkół pod hasłem "Bądź Jak Ptak Wolny Od Nałogów" a najlepsze prace zostaną nagrodzone w pierwszy dzień lata na festynie szkolnym.
Spotkanie Wielkanocne SST Szafran 02.04.2026r
W czwartek kolejne spotkanie Jajeczko i tu też nie mogło zabraknąć przedstawicieli z Jędrusia, było zaproszenie więc uczestniczyliśmy w spotkaniu wielkanocnym aby złożyć życzenia i skosztować świątecznych wypieków i tradycyjnych jajek.
Spotkanie Prezydenta Miasta z Organizacjami Pozarządowymi 15.04.2026r
Powyższe spotkanie odbyło się w Katowicach, KST Jędruś też otrzymało zaproszenie i zostaliśmy nominowani do nagrody Katowicki Laur Społeczny, nagrodę odebrała z rąk Prezydenta z- ca prezesa KST Jędruś Urszula K. Jest to dla naszej społeczności zaszczytne wyróżnienie z którego jesteśmy dumni.
Wystawa Historii Polski 16.04.2026r
Odwiedziliśmy wystawę poświęconą historii Polski a są to prywatne księgozbiory członka SST Szafran. Wystawa odbyła się w sali konferencyjnej Hotelu Kołodziej w Siemianowicach Śl. my też tam byliśmy i podziwiali tak szerokie zainteresowanie dziejami naszego kraju. Wystawa pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śl.
Urodziny Tomasza Jasickiego 06.05.2026r
W tym dniu swoje urodziny obchodzi Tomasz, goście nie zawiedli , są gratulacje i gromkie sto lat jest też na tę okoliczność tradycyjny tort oraz inne pyszności. Zrobiono pamiątkowe fotki które na zawsze uwiecznią sześćdziesiąte piąte urodziny Tomasza.
Koncert Charytatywny Miasto Ogrodów 07.05.2026r
Stowarzyszenie Forum oraz Prezydent Katowic zaprosił nas na Koncert Charytatywny pt. Miłość Na Winylu ,mogliśmy wysłuchać piosenek polskich muzycznych legend i dołożyć się do skarbonki na szczytny cel ,wyjazd dzieci z biedniejszych rodzin na wakacje.
Koncert Młodych Artystów Katowice Załęże 29.05.2026r
Tu też nas nie mogło zabraknąć był to wspaniały koncert plenerowy młodych talentów. Swoje talenty piosenkarskie i taneczne reprezentowali wychowankowie MDK w ZSiP 2 oraz Katosie które obchodziły 16 lecie istnienia. Koncert zrealizowany został z Inicjatywy Lokalnej i Miasta Ogrodów. Miło było obejrzeć i wysłuchać tak uzdolnioną młodzież. Wspaniale spędzony czas.



